Ogólna populacja

Spis treści

Ludność według kraju

Brak mapy.
Mapa świata z kolorami podkreślającymi populację każdego kraju.

Lista wszystkich krajów

Flaga Pozycja Kraj Liczba
1 Chiny 1397715000
2 Indie 1366417754
3 Stany Zjednoczone Ameryki (USA) 328239523
4 Indonezja 270625568
5 Pakistan 216565318
6 Brazylia 211049527
7 Nigeria 200963599
8 Bangladesz 163046161
9 Rosja 144373535
10 Meksyk 127575529
11 Japonia 126264931
12 Etiopia 112078730
13 Filipiny 108116615
14 Egipt 100388073
15 Wietnam 96462106
16 Demokratyczna Republika Konga 86790567
17 Turcja 83429615
18 Niemcy 83132799
19 Iran 82913906
20 Tajlandia 69625582
21 Francja 67059887
22 Wielka Brytania 66834405
23 Włochy 60297396
24 Republika Południowej Afryki 58558270
25 Tanzania 58005463
26 Myanmar 54045420
27 Korea Południowa 51709098
28 Kolumbia 50339443
29 Hiszpania 47076781
30 Argentyna 44938712
31 Ukraina 44385155
32 Algieria 43053054
33 Sudan 42813238
34 Irak 39309783
35 Afganistan 38041754
36 Polska 37970874
37 Kanada 37589262
38 Maroko 36471769
39 Arabia Saudyjska 34268528
40 Uzbekistan 33580650
41 Peru 32510453
42 Malezja 31949777
43 Angola 31825295
44 Ghana 30417856
45 Mozambik 30366036
46 Jemen 29161922
47 Nepal 28608710
48 Wenezuela 28515829
49 Madagaskar 26969307
50 Kamerun 25876380
51 Wybrzeże Kości Słoniowej 25716544
52 Korea Północna 25666161
53 Australia 25364307
54 Niger 23310715
55 Sri Lanka 21803000
56 Burkina Faso 20321378
57 Mali 19658031
58 Rumunia 19356544
59 Chile 18952038
60 Malawi 18628747
61 Kazachstan 18513930
62 Zambia 17861030
63 Ekwador 17373662
64 Holandia 17332850
65 Syria 17070135
66 Gwatemala 16604026
67 Kambodża 16486542
68 Senegal 16296364
69 Czad 15946876
70 Somalia 15442905
71 Zimbabwe 14645468
72 Gwinea 12771246
73 Rwanda 12626950
74 Benin 11801151
75 Tunezja 11694719
76 Burundi 11530580
77 Boliwia 11513100
78 Belgia 11484055
79 Kuba 11333483
80 Haiti 11263077
81 Południowy Sudan 11062113
82 Republika Dominikany 10738958
83 Grecja 10716322
84 Czechy 10669709
85 Szwecja 10285453
86 Portugalia 10269417
87 Jordania 10101694
88 Azerbejdżan 10023318
89 Zjednoczone Emiraty Arabskie 9770529
90 Węgry 9769949
91 Honduras 9746117
92 Białoruś 9466856
93 Tadżykistan 9321018
94 Izrael 9053300
95 Austria 8877067
96 Papua Nowa Gwinea 8776109
97 Szwajcaria 8574832
98 Togo 8082366
99 Sierra Leone 7813215
100 Laos 7169455
101 Paragwaj 7044636
102 Bułgaria 6975761
103 Serbia 6944975
104 Liban 6855713
105 Libia 6777452
106 Nikaragua 6545502
107 Kirgistan 6456900
108 Salwador 6453553
109 Turkmenistan 5942089
110 Dania 5818553
111 Singapur 5703569
112 Finlandia 5520314
113 Słowacja 5454073
114 Kongo 5380508
115 Norwegia 5347896
116 Kostaryka 5047561
117 Oman 4974986
118 Irlandia 4941444
119 Liberia 4937374
120 Nowa Zelandia 4917000
121 Republika Środkowoafrykańska 4745185
122 Mauretania 4525696
123 Panama 4246439
124 Kuwejt 4207083
125 Chorwacja 4067500
126 Gruzja 3720382
127 Urugwaj 3461734
128 Bośnia i Hercegowina 3301000
129 Mongolia 3225167
130 Armenia 2957731
131 Jamajka 2948279
132 Albania 2854191
133 Katar 2832067
134 Litwa 2786844
135 Mołdawia 2657637
136 Namibia 2494530
137 Gambia 2347706
138 Botswana 2303697
139 Gabon 2172579
140 Lesotho 2125268
141 Słowenia 2087946
142 Macedonia Północna 2083459
143 Gwinea Bissau 1920922
144 Łotwa 1912789
145 Bahrajn 1641172
146 Trynidad i Tobago 1394973
147 Gwinea Równikowa 1355986
148 Estonia 1326590
149 Timor Wschodni 1293119
150 Mauritius 1265711
151 Cypr 1198575
152 Eswatini 1148130
153 Dżibuti 973560
154 Fidżi 889953
155 Komory 850886
156 Gujana 782766
157 Bhutan 763092
158 Wyspy Salomona 669823
159 Czarnogóra 622137
160 Luksemburg 619896
161 Surinam 581363
162 Cabo Verde 549935
163 Malediwy 530953
164 Malta 502653
165 Brunei Darussalam 433285
166 Belize 390353
167 Bahamy 389482
168 Islandia 361313
169 Vanuatu 299882
170 Barbados 287025
171 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca 215056
172 Samoa 197097
173 Saint Lucia 182790
174 Kiribati 117606
175 Mikronezja 113815
176 Grenada 112003
177 Saint Vincent i Grenadyny 110589
178 Tonga 104494
179 Seszele 97625
180 Antigua i Barbuda 97118
181 Andora 77142
182 Dominika 71808
183 Wyspy Marshalla 58791
184 Saint Kitts i Nevis 52834
185 Monako 38964
186 Liechtenstein 38019
187 San Marino 33860
188 Palau 18008
189 Nauru 12581
190 Tuvalu 11646

Wykres słupkowy

Ludność świata według roku

Ludność świata według roku.

Tabela

Rok Liczba
1960 3031437768
1961 3072481005
1962 3125456669
1963 3190564033
1964 3256064763
1965 3322973362
1966 3393031785
1967 3462460219
1968 3532826862
1969 3607499982
1970 3682911028
1971 3760508998
1972 3836892582
1973 3912347620
1974 3988478320
1975 4062864564
1976 4135417984
1977 4207766702
1978 4281312777
1979 4356746042
1980 4432925600
1981 4511137165
1982 4592341186
1983 4674266073
1984 4755914191
1985 4839074591
1986 4924736801
1987 5012555212
1988 5101297271
1989 5189996794
1990 5280076280
1991 5368065405
1992 5452349928
1993 5537511535
1994 5621787188
1995 5706689093
1996 5789623830
1997 5872254371
1998 5954005533
1999 6034491778
2000 6114332537
2001 6193671774
2002 6272752973
2003 6351882363
2004 6431551642
2005 6511748367
2006 6592734537
2007 6674203645
2008 6756917893
2009 6839574286
2010 6921871603
2011 7002860245
2012 7085762277
2013 7169638368
2014 7254226881
2015 7338964954
2016 7424286143
2017 7509074479
2018 7591945270
2019 7673533974

Kraje o największej liczbie ludności

10 krajów z największą liczbą ludności

Obecna populacja świata

Populacja jest szeroko rozumiana jako cała pula, z której pobieramy próbkę. Może odnosić się do wielu różnych gatunków zwierząt, przedmiotów, wydarzeń, a nawet wydarzeń. Jednak w większości przypadków używamy go do opisania liczby osób, które obecnie żyją na świecie. Dokładna liczba jest bardzo trudna do ustalenia ze względu na liczbę zmiennych i krajów, które dostarczyłyby formalnych danych dotyczących urodzenia wszystkich osób. Można jednak oszacować przybliżoną liczbę wszystkich żyjących dziś ludzi.

Ilu ludzi żyje na świecie i na każdym kontynencie?

Mówi się, że na całym świecie każdego dnia rodzi się ponad 200 000 osób. Czy wiesz, że ponad połowa z nich (około 60%) urodziła się w Azji? Chociaż mieszkamy w różnych miejscach, są regiony dosłownie pełne ludzi. W tej chwili żyje około 7,8 miliarda ludzi.

Jeśli chodzi o kontynenty, obserwujemy ciekawe zjawisko. Chociaż populacja Azji wynosi około 4,5 miliarda ludzi, najszybciej rosnącą populacją jest Afryka z rocznymi zmianami na poziomie 2,5%. Mówi się, że w ciągu najbliższych 50 lat Afrykanie będą mieli największy udział w światowej populacji. Oznacza to, że pokonają Azjatów, którzy stanowią obecnie 59,5% światowej populacji.

Jednak w tej chwili Afrykanie są drugą co do wielkości populacją z 1,3 miliarda. Trzecią co do wielkości populacją jest Europa z 750 milionami ludzi. Jednak jego roczne wskazanie zmiany wynosi tylko 0,06%. Czwarte miejsce zajmuje Ameryka Łacińska i Karaiby, które zamieszkują około 650 milionów ludzi. Ameryka Północna i Oceania to najsłabiej zaludnione regiony, w których mieszka odpowiednio 370 milionów i 40 milionów ludzi.

A co z określonymi krajami? Zobacz, jak bardzo ludne są Chiny i Indie!

Spośród wszystkich narodów największa liczba obywateli mieszka w Chinach i jest to około 1,4 miliarda ludzi. Drugie miejsce zajmują Indie, które mają prawie taką samą liczbę obywateli. To około 1,37 miliarda ludzi. Amerykanie są na trzecim miejscu z liczbą „zaledwie” 0,3 miliarda, czyli 330 milionów ludzi. Pokazuje tylko, jak ogromne są naprawdę grupy Chińczyków i Hindusów. Stanowią prawie 35% populacji całego gatunku ludzkiego.

Jeśli chodzi o dalsze miejsca, to należy pamiętać o Indonezji (270 mln), Pakistanie (215 mln), Brazylii (210 mln), Nigerii (200 mln) i Bangladeszu (163 mln). Federacja Rosyjska zajmuje dopiero 9. miejsce w tym rankingu i liczy 144 miliony ludzi. Jeśli chodzi o inne kraje europejskie, Niemcy są najbardziej zaludnionym krajem w Europie z 83 milionami mieszkańców. Następna jest Francja z 67 milionami ludzi i Brytyjczycy z 66 milionami obywateli.