Ogólna populacja

Spis treści

Ludność według kraju

Brak mapy.
Mapa świata z kolorami podkreślającymi populację każdego kraju.

Lista wszystkich krajów

Flaga Pozycja Kraj Liczba
1 Chiny 1402112000
2 Indie 1380004385
3 Stany Zjednoczone Ameryki (USA) 329484123
4 Indonezja 273523621
5 Pakistan 220892331
6 Brazylia 212559409
7 Nigeria 206139587
8 Bangladesz 164689383
9 Rosja 144104080
10 Meksyk 128932753
11 Japonia 125836021
12 Etiopia 114963583
13 Filipiny 109581085
14 Egipt 102334403
15 Wietnam 97338583
16 Demokratyczna Republika Konga 89561404
17 Turcja 84339067
18 Iran 83992953
19 Niemcy 83240525
20 Tajlandia 69799978
21 Francja 67391582
22 Wielka Brytania 67215293
23 Tanzania 59734213
24 Włochy 59554023
25 Republika Południowej Afryki 59308690
26 Myanmar 54409794
27 Korea Południowa 51780579
28 Kolumbia 50882884
29 Hiszpania 47351567
30 Argentyna 45376763
31 Ukraina 44134693
32 Algieria 43851043
33 Sudan 43849269
34 Irak 40222503
35 Afganistan 38928341
36 Kanada 38005238
37 Polska 37950802
38 Maroko 36910558
39 Arabia Saudyjska 34813867
40 Uzbekistan 34232050
41 Peru 32971846
42 Angola 32866268
43 Malezja 32365998
44 Mozambik 31255435
45 Ghana 31072945
46 Jemen 29825968
47 Nepal 29136808
48 Wenezuela 28435943
49 Madagaskar 27691019
50 Kamerun 26545864
51 Wybrzeże Kości Słoniowej 26378275
52 Korea Północna 25778815
53 Australia 25687041
54 Niger 24206636
55 Sri Lanka 21919000
56 Burkina Faso 20903278
57 Mali 20250834
58 Rumunia 19286123
59 Malawi 19129955
60 Chile 19116209
61 Kazachstan 18754440
62 Zambia 18383956
63 Ekwador 17643060
64 Syria 17500657
65 Holandia 17441139
66 Gwatemala 16858333
67 Senegal 16743930
68 Kambodża 16718971
69 Czad 16425859
70 Somalia 15893219
71 Zimbabwe 14862927
72 Gwinea 13132792
73 Rwanda 12952209
74 Benin 12123198
75 Burundi 11890781
76 Tunezja 11818618
77 Boliwia 11673029
78 Belgia 11555997
79 Haiti 11402533
80 Kuba 11326616
81 Południowy Sudan 11193729
82 Republika Dominikany 10847904
83 Grecja 10715549
84 Czechy 10698896
85 Szwecja 10353442
86 Portugalia 10305564
87 Jordania 10203140
88 Azerbejdżan 10110116
89 Honduras 9904608
90 Zjednoczone Emiraty Arabskie 9890400
91 Węgry 9749763
92 Tadżykistan 9537642
93 Białoruś 9398861
94 Izrael 9216900
95 Papua Nowa Gwinea 8947027
96 Austria 8917205
97 Szwajcaria 8636896
98 Togo 8278737
99 Sierra Leone 7976985
100 Laos 7275556
101 Paragwaj 7132530
102 Bułgaria 6927288
103 Serbia 6908224
104 Libia 6871287
105 Liban 6825442
106 Nikaragua 6624554
107 Kirgistan 6591600
108 Salwador 6486201
109 Turkmenistan 6031187
110 Dania 5831404
111 Singapur 5685807
112 Finlandia 5530719
113 Kongo 5518092
114 Słowacja 5458827
115 Norwegia 5379475
116 Oman 5106622
117 Kostaryka 5094114
118 Nowa Zelandia 5084300
119 Liberia 5057677
120 Irlandia 4994724
121 Republika Środkowoafrykańska 4829764
122 Mauretania 4649660
123 Panama 4314768
124 Kuwejt 4270563
125 Chorwacja 4047200
126 Gruzja 3714000
127 Urugwaj 3473727
128 Bośnia i Hercegowina 3280815
129 Mongolia 3278292
130 Armenia 2963234
131 Jamajka 2961161
132 Katar 2881060
133 Albania 2837743
134 Litwa 2794700
135 Mołdawia 2617820
136 Namibia 2540916
137 Gambia 2416664
138 Botswana 2351625
139 Gabon 2225728
140 Lesotho 2142252
141 Słowenia 2100126
142 Macedonia Północna 2083380
143 Gwinea Bissau 1967998
144 Łotwa 1901548
145 Bahrajn 1701583
146 Gwinea Równikowa 1402985
147 Trynidad i Tobago 1399491
148 Estonia 1331057
149 Timor Wschodni 1318442
150 Mauritius 1265740
151 Cypr 1207361
152 Eswatini 1160164
153 Dżibuti 988002
154 Fidżi 896444
155 Komory 869595
156 Gujana 786559
157 Bhutan 771612
158 Wyspy Salomona 686878
159 Luksemburg 632275
160 Czarnogóra 621718
161 Surinam 586634
162 Cabo Verde 555988
163 Malediwy 540542
164 Malta 525285
165 Brunei Darussalam 437483
166 Belize 397621
167 Bahamy 393248
168 Islandia 366425
169 Vanuatu 307150
170 Barbados 287371
171 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca 219161
172 Samoa 198410
173 Saint Lucia 183629
174 Kiribati 119446
175 Mikronezja 115021
176 Grenada 112519
177 Saint Vincent i Grenadyny 110947
178 Tonga 105697
179 Seszele 98462
180 Antigua i Barbuda 97928
181 Andora 77265
182 Dominika 71991
183 Wyspy Marshalla 59194
184 Saint Kitts i Nevis 53192
185 Monako 39244
186 Liechtenstein 38137
187 San Marino 33938
188 Palau 18092
189 Tuvalu 11792
190 Nauru 10834

Wykres słupkowy

Ludność świata według roku

Ludność świata według roku.

Tabela

Rok Liczba
1960 3032156070
1961 3071596055
1962 3124561005
1963 3189655687
1964 3255145692
1965 3322046795
1966 3392097729
1967 3461619724
1968 3532782993
1969 3606553753
1970 3681975908
1971 3760516757
1972 3836900801
1973 3912984371
1974 3988487336
1975 4062507027
1976 4135432265
1977 4207786422
1978 4281339378
1979 4356778367
1980 4432963653
1981 4511164132
1982 4592387213
1983 4674330282
1984 4755996689
1985 4839176734
1986 4924747934
1987 5012556248
1988 5101287675
1989 5189977062
1990 5280046096
1991 5368139468
1992 5452576447
1993 5537885552
1994 5622085788
1995 5706753900
1996 5789655609
1997 5872286683
1998 5954005906
1999 6034491620
2000 6114332517
2001 6193671694
2002 6272753009
2003 6351882385
2004 6431551721
2005 6511748273
2006 6592734559
2007 6674203697
2008 6757020825
2009 6839574233
2010 6921877071
2011 7002880914
2012 7085790438
2013 7169675197
2014 7254292848
2015 7339076654
2016 7424484741
2017 7509410228
2018 7592475615
2019 7673345391
2020 7752840547

Kraje o największej liczbie ludności

10 krajów z największą liczbą ludności

Obecna populacja świata

Populacja jest szeroko rozumiana jako cała pula, z której pobieramy próbkę. Może odnosić się do wielu różnych gatunków zwierząt, przedmiotów, wydarzeń, a nawet wydarzeń. Jednak w większości przypadków używamy go do opisania liczby osób, które obecnie żyją na świecie. Dokładna liczba jest bardzo trudna do ustalenia ze względu na liczbę zmiennych i krajów, które dostarczyłyby formalnych danych dotyczących urodzenia wszystkich osób. Można jednak oszacować przybliżoną liczbę wszystkich żyjących dziś ludzi.

Ilu ludzi żyje na świecie i na każdym kontynencie?

Mówi się, że na całym świecie każdego dnia rodzi się ponad 200 000 osób. Czy wiesz, że ponad połowa z nich (około 60%) urodziła się w Azji? Chociaż mieszkamy w różnych miejscach, są regiony dosłownie pełne ludzi. W tej chwili żyje około 7,8 miliarda ludzi.

Jeśli chodzi o kontynenty, obserwujemy ciekawe zjawisko. Chociaż populacja Azji wynosi około 4,5 miliarda ludzi, najszybciej rosnącą populacją jest Afryka z rocznymi zmianami na poziomie 2,5%. Mówi się, że w ciągu najbliższych 50 lat Afrykanie będą mieli największy udział w światowej populacji. Oznacza to, że pokonają Azjatów, którzy stanowią obecnie 59,5% światowej populacji.

Jednak w tej chwili Afrykanie są drugą co do wielkości populacją z 1,3 miliarda. Trzecią co do wielkości populacją jest Europa z 750 milionami ludzi. Jednak jego roczne wskazanie zmiany wynosi tylko 0,06%. Czwarte miejsce zajmuje Ameryka Łacińska i Karaiby, które zamieszkują około 650 milionów ludzi. Ameryka Północna i Oceania to najsłabiej zaludnione regiony, w których mieszka odpowiednio 370 milionów i 40 milionów ludzi.

A co z określonymi krajami? Zobacz, jak bardzo ludne są Chiny i Indie!

Spośród wszystkich narodów największa liczba obywateli mieszka w Chinach i jest to około 1,4 miliarda ludzi. Drugie miejsce zajmują Indie, które mają prawie taką samą liczbę obywateli. To około 1,37 miliarda ludzi. Amerykanie są na trzecim miejscu z liczbą „zaledwie” 0,3 miliarda, czyli 330 milionów ludzi. Pokazuje tylko, jak ogromne są naprawdę grupy Chińczyków i Hindusów. Stanowią prawie 35% populacji całego gatunku ludzkiego.

Jeśli chodzi o dalsze miejsca, to należy pamiętać o Indonezji (270 mln), Pakistanie (215 mln), Brazylii (210 mln), Nigerii (200 mln) i Bangladeszu (163 mln). Federacja Rosyjska zajmuje dopiero 9. miejsce w tym rankingu i liczy 144 miliony ludzi. Jeśli chodzi o inne kraje europejskie, Niemcy są najbardziej zaludnionym krajem w Europie z 83 milionami mieszkańców. Następna jest Francja z 67 milionami ludzi i Brytyjczycy z 66 milionami obywateli.