Eksport towarów i usług (bieżące dolary amerykańskie)

Spis treści

Eksport (bieżące dolary amerykańskie) według kraju

Brak mapy.
Mapa świata z kolorami podkreślającymi eksport każdego kraju. Liczby w legendzie to dolary amerykańskie.

Lista wszystkich krajów

Flaga Pozycja Kraj Liczba
1 Chiny 2723250430718
2 Stany Zjednoczone Ameryki (USA) 2123410000000
3 Niemcy 1669993508933
4 Wielka Brytania 741010658553
5 Francja 733165402569
6 Holandia 711504795559
7 Korea Południowa 601621770282
8 Singapur 599216278901
9 Irlandia 558393906294
10 Włochy 556307300181
11 Kanada 476044982217
12 Indie 474145930752
13 Szwajcaria 468966616664
14 Meksyk 431451881892
15 Belgia 415248136679
16 Hiszpania 392402615425
17 Rosja 378635848603
18 Polska 330554687976
19 Australia 318287974259
20 Wietnam 287762151310
21 Tajlandia 258072966763
22 Brazylia 243738850929
23 Szwecja 241182461212
24 Austria 226802751736
25 Malezja 206954914897
26 Turcja 205727376939
27 Dania 195424862965
28 Arabia Saudyjska 184429491029
29 Indonezja 181713754207
30 Czechy 174167792246
31 Luksemburg 157170848178
32 Węgry 123487515016
33 Norwegia 117886326223
34 Izrael 114116991688
35 Finlandia 97609795078
36 Rumunia 92665457115
37 Republika Południowej Afryki 91986953282
38 Filipiny 91052332262
39 Słowacja 89627888808
40 Portugalia 84868345057
41 Chile 79789596976
42 Argentyna 63641682915
43 Ukraina 60740016692
44 Grecja 60399236581
45 Egipt 47866500311
46 Peru 45118887521
47 Słowenia 41737201607
48 Litwa 41397790038
49 Maroko 40013485405
50 Bangladesz 39495948088
51 Bułgaria 38793202820
52 Nigeria 38169506690
53 Białoruś 37300172159
54 Kolumbia 37126043427
55 Iran 28819034712
56 Serbia 25414849079
57 Pakistan 25255451250
58 Algieria 24809334199
59 Chorwacja 23317294500
60 Ekwador 22263995000
61 Myanmar 22073796414
62 Angola 21984699058
63 Estonia 21815591600
64 Malta 20591364406
65 Łotwa 20196631413
66 Kostaryka 19045321485
67 Cypr 16104169046
68 Demokratyczna Republika Konga 15897790306
69 Kambodża 15793225848
70 Azerbejdżan 15208764705
71 Uzbekistan 15183604607
72 Republika Dominikany 14425187964
73 Urugwaj 13607387748
74 Sri Lanka 13384030924
75 Gwatemala 13111551935
76 Paragwaj 12256350055
77 Jordania 10365211267
78 Liban 8977000000
79 Tanzania 8921772261
80 Libia 8614398874
81 Honduras 8394290107
82 Gwinea 8333023732
83 Mongolia 7745713091
84 Etiopia 7631640561
85 Gabon 7474494614
86 Islandia 7436026194
87 Macedonia Północna 7131553667
88 Brunei Darussalam 6886074801
89 Bośnia i Hercegowina 6790602213
90 Kongo 6314196314
91 Salwador 6290380000
92 Kamerun 6148388261
93 Gruzja 5936250241
94 Senegal 5585246973
95 Nikaragua 5341781661
96 Jamajka 5234905127
97 Dżibuti 5193139889
98 Botswana 4681456329
99 Mali 4586643607
100 Gwinea Równikowa 4341973189
101 Armenia 3883123599
102 Namibia 3529494909
103 Albania 3440898864
104 Mauritius 3274054394
105 Mołdawia 3248153614
106 Mauretania 3200290730
107 Madagaskar 3191794594
108 Benin 3110348693
109 Czad 2785300437
110 Surinam 2448400000
111 Kirgistan 2424535665
112 Nepal 2275257409
113 Rwanda 1966588426
114 Togo 1653507729
115 Tadżykistan 1397048992
116 Sudan 1338261643
117 Czarnogóra 1230681481
118 Fidżi 1209388447
119 Haiti 1104547775
120 Belize 970363274
121 Seszele 868352272
122 Liberia 843896590
123 Somalia 702468524
124 Antigua i Barbuda 598873550
125 Sierra Leone 495810204
126 Wyspy Salomona 429176711
127 Cabo Verde 423385851
128 Republika Środkowoafrykańska 364522487
129 Samoa 256099859
130 Grenada 251283044
131 Gwinea Bissau 205987686
132 Vanuatu 198925290
133 Dominika 179739984
134 Burundi 162394622

Wykres słupkowy

Światowy eksport w ciągu roku

Światowy eksport w ciągu roku.

Tabela

Rok Liczba
1970 382562553359
1971 428818619149
1972 508660616844
1973 696995870384
1974 967152323090
1975 1025907518532
1976 1144427169466
1977 1299670504082
1978 1508832267505
1979 1899468960887
1980 2298751849817
1981 2296481724524
1982 2163294651299
1983 2126759669417
1984 2246473506203
1985 2279908701534
1986 2543211300048
1987 3013435407841
1988 3465528073547
1989 3751434708063
1990 4297075540065
1991 4478085516850
1992 5051676496950
1993 4900185708293
1994 5420021889693
1995 6417470099561
1996 6711839926375
1997 6971904274225
1998 6891381267540
1999 7149685053906
2000 7929695250142
2001 7682919274247
2002 8059015275440
2003 9349180687714
2004 11350102617861
2005 12911238571505
2006 14882867292329
2007 17309092939261
2008 19760129090713
2009 15933602492261
2010 19046854372041
2011 22517602604765
2012 22895489406737
2013 23488360001254
2014 23879875647872
2015 21281244872741
2016 20891516373169
2017 23010213630776
2018 25208108766652
2019 24781378321753
2020 22435192704956

Największe gospodarki eksportowe

10 największych krajów pod względem eksportu

Eksport - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Gdybyśmy mieli coś wyprodukować we własnym kraju, a następnie sprzedać komuś z zagranicy, to po prostu eksportujemy usługi lub towary. To eksport i to są powody, dla których większość światowych potęg zajmuje tak wysokie stanowiska.

Handel międzynarodowy pozwolił rozkwitnąć wielu krajom i jest uważany za jedną z najważniejszych cech współczesnego zglobalizowanego świata. W przypadku wyższego eksportu niż importu mówimy o nadwyżce handlowej. Jeśli; jednak kraj bierze więcej, niż daje, wtedy nazywa się to deficytem handlowym.

Które kraje są największymi eksporterami na świecie?

Jak możemy się domyślić, za największy eksport odpowiadają światowe mocarstwa. Oznacza to, że zarabiają znaczną ilość pieniędzy, wysyłając zarówno towary fizyczne, jak i różnorodne usługi cyfrowe.

Pierwsza trójka to Chiny, Stany Zjednoczone i, co zaskakujące, Niemcy. Chińczycy eksportują towary i usługi o wartości ponad 2,6 bln USD. Drugie miejsce przypadło USA. Wysyła za granicę około 2,5 biliona dolarów na eksport. Niemcy zajmują trzecie miejsce, czyli 1,8 biliona dolarów.

Dalej możemy znaleźć Japonię 920 miliardów dolarów, Wielką Brytanię (890 miliardów dolarów) i Francję (860 miliardów dolarów). Dość zaskakujący jest bardzo niski eksport z jednego z najpotężniejszych krajów Ameryki Południowej - Brazylii. Wysyła tylko 260 miliardów dolarów eksportu.

A co z eksportem towarów i usług na podstawie procentu PKB?

Co ciekawe, gdybyśmy porównali eksport dóbr i usług do odsetka ogólnego PKB kraju, to zauważylibyśmy, że ci wielcy giganci ekonomiczni wysyłają marżę swojego realnego dochodu lub po prostu wartość produktu krajowego brutto. .

Na przykład, jeśli przyjrzymy się bliżej PKB Stanów Zjednoczonych, zauważymy, że stanowi on zaledwie 11% ich PKB. Chiny dostarczają innym nieco więcej swoich produktów - zarówno pod względem stanu fizycznego, jak i cyfrowego, ponieważ eksportują 19% swojego PKB. Mimo to jest to niewiarygodnie niska kwota, jeśli porównamy resztę rankingu.

Niemcy, zajmujący trzecie miejsce w rankingu, eksportują około 47% swojego PKB. Pokazuje, jak ważny jest dla Niemców handel międzynarodowy, z zagranicą. Japonia nie jest w takim stopniu uzależniona od eksportu, bo to zaledwie 18,5% ich PKB. Pamiętajmy również o tym, że Wielka Brytania wysyła innym osobom prawie 32% wartości swojego produktu krajowego brutto.

Wszystkie te liczby są nadal stosunkowo niskie, jeśli porównamy je z krajami, które eksportują najwięcej w porównaniu z ich PKB. Luksemburg wysyła ponad 200% swojego PKB do innych krajów. Hongkong SRA, Chiny dostarczają innym 177% swojego PKB, a Singapur gwarantuje 173% tej wartości.