Saldo zewnętrzne towarów i usług

Spis treści

Saldo zewnętrzne (bieżące dolary amerykańskie) według kraju

Brak mapy.
Mapa świata z kolorami podkreślającymi równowagę zewnętrzną każdego kraju. Liczby w legendzie to dolary amerykańskie.

Lista wszystkich krajów

Flaga Pozycja Kraj Liczba
1 Niemcy 223817658219
2 Chiny 164986447827
3 Rosja 128374965437
4 Singapur 103753921712
5 Zjednoczone Emiraty Arabskie 100974812797
6 Holandia 94597835027
7 Szwajcaria 88789336620
8 Arabia Saudyjska 66919075410
9 Włochy 61137637509
10 Irlandia 55878491793
11 Tajlandia 49703970677
12 Korea Południowa 47720806705
13 Hiszpania 41936634611
14 Australia 35074381347
15 Polska 28045267489
16 Malezja 27136196982
17 Dania 25732981296
18 Luksemburg 25589866314
19 Katar 25276373626
20 Turcja 21319496024
21 Szwecja 18865660048
22 Kazachstan 15581815022
23 Czechy 15104667008
24 Austria 15005380355
25 Angola 10891874971
26 Oman 10888196654
27 Argentyna 10030374538
28 Wietnam 8357526246
29 Izrael 7384442715
30 Norwegia 7072159090
31 Azerbejdżan 5917235294
32 Libia 5869936118
33 Węgry 5098004541
34 Gabon 4909885631
35 Słowenia 4582533082
36 Belgia 3284538211
37 Litwa 2845715398
38 Peru 2831930003
39 Bułgaria 2201241556
40 Malta 2088331299
41 Kongo 1953880367
42 Republika Południowej Afryki 1768201966
43 Urugwaj 1354973503
44 Estonia 1262501931
45 Islandia 1142465411
46 Brunei Darussalam 994369740
47 Kostaryka 966595804
48 Finlandia 850800627
49 Wybrzeże Kości Słoniowej 674163823
50 Portugalia 545941970
51 Słowacja 414472003
52 Ghana 385406332
53 Bahamy 348600000
54 Gwinea Równikowa 318280421
55 Eswatini 120649598
56 Zambia 112185206
57 Paragwaj 72191251
58 Ekwador 43153000
59 Barbados 16906850
60 Belize -5743550
61 Grecja -19928885
62 Grenada -69629629
63 Nauru -70090115
64 Czad -122882485
65 Samoa -124520702
66 Gwinea Bissau -134122769
67 Chorwacja -151179559
68 Komory -191856836
69 Dominika -193568444
70 Seszele -197910072
71 Tonga -233149434
72 Gambia -260470012
73 Cypr -266202843
74 Łotwa -285780572
75 Cabo Verde -287083756
76 Białoruś -304857060
77 Malawi -351785181
78 Kambodża -372189448
79 Sudan -403839634
80 Bhutan -413583583
81 Malediwy -504680795
82 Timor Wschodni -552605400
83 Nikaragua -608815368
84 Togo -633114585
85 Benin -636109337
86 Republika Środkowoafrykańska -639991929
87 Burundi -710759725
88 Mongolia -841231872
89 Sierra Leone -887749247
90 Madagaskar -944010509
91 Burkina Faso -957392761
92 Mauretania -991133068
93 Chile -1022047271
94 Lesotho -1165049467
95 Czarnogóra -1170259989
96 Botswana -1271986602
97 Namibia -1466117134
98 Rwanda -1481598259
99 Demokratyczna Republika Konga -1493544237
100 Gruzja -1574642489
101 Kamerun -1731281713
102 Macedonia Północna -1786065598
103 Armenia -1826583099
104 Gwinea -1844799535
105 Mali -1953617030
106 Niger -2035219784
107 Albania -2105531126
108 Mauritius -2127419059
109 Liberia -2149412400
110 Jamajka -2157764193
111 Kirgistan -2393898237
112 Panama -2554900000
113 Boliwia -2642975629
114 Irak -2910225313
115 Mołdawia -2941214306
116 Bośnia i Hercegowina -3054956213
117 Meksyk -3180370439
118 Senegal -3518121367
119 Haiti -3614554452
120 Honduras -4045759634
121 Tunezja -4182490458
122 Republika Dominikany -4333736727
123 Somalia -4381470372
124 Salwador -4889890000
125 Serbia -5138489837
126 Sri Lanka -5143697442
127 Mozambik -5279297062
128 Indonezja -5465755095
129 Jordania -6066056338
130 Brazylia -6104058562
131 Uzbekistan -6151375712
132 Gwatemala -8034274949
133 Rumunia -9646334269
134 Maroko -10680974514
135 Algieria -11014237855
136 Nepal -11517887299
137 Ukraina -12040076454
138 Etiopia -12406627171
139 Liban -13166700000
140 Bangladesz -18495590334
141 Kolumbia -19785711320
142 Nigeria -25014191004
143 Egipt -25051252847
144 Francja -26593116980
145 Pakistan -28379114916
146 Kanada -29306748959
147 Wielka Brytania -30617333229
148 Filipiny -44940153076
149 Indie -78067797256
150 Stany Zjednoczone Ameryki (USA) -610470000000

Wykres słupkowy

Światowe saldo zewnętrzne według roku

Światowe saldo zewnętrzne według roku.

Tabela

Rok Liczba

Największe gospodarki według równowagi zewnętrznej

Top 10 krajów pod względem salda zewnętrznego

Saldo zewnętrzne towarów i usług

Saldo zewnętrzne towarów i usług to metoda obliczania potencjalnych zysków lub strat w zakresie eksportu i importu wszelkiego rodzaju towarów. Jeżeli łączna liczba eksportu towarów i usług jest większa niż importu, to mamy do czynienia z dodatnim saldem zewnętrznym. Jeśli sytuacja jest odwrotna, to naród ponosi straty, a jego równowaga zewnętrzna towarów i usług jest ujemna.

Który kraj traci najwięcej? Pięć krajów z ujemnym saldem zewnętrznym

Na pierwszym miejscu niesławnej listy znajdują się Stany Zjednoczone Ameryki z pozornie niewiarygodnie dużą liczbą - 610 470 000 dolarów, czyli mniej więcej - 610 milionów dolarów. Choć wydaje się to całkiem sporo, nadal jest stosunkowo niskie, jeśli weźmiemy pod uwagę ich PKB. Wartość - 78 milionów dolarów, co jest ogromną różnicą w porównaniu z numerem 1, należy do Indii.

Trzecie miejsce, według najnowszych zebranych danych z 2019 roku, zajmują Filipiny, które poniosły stratę 45 mln dolarów. Należy zauważyć, że Wenezuela miała saldo zewnętrzne w zakresie towarów i usług wynoszące - 70 milionów dolarów, ale urzędnicy nie przekazali oficjalnych organów zbierających dane od 2014 roku.

A co z największymi zyskami? Oto lista krajów, które odniosły duże zyski

Pierwsze miejsce zajmują Niemcy z wartością 223 mln USD, a za nimi Chiny z 165 mln USD. Według tych samych danych z 2019 roku na najniższym stopniu podium znajduje się Federacja Rosyjska, której saldo zewnętrzne towarów i usług szacuje się na 128 mln dol.

Są dwa kraje, które zbliżają się do Rosji pod względem zysków, a są to Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Obaj mieli dodatnie saldo na poziomie około 100 milionów dolarów.